Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Top

Baner

UEK

Menu

Prezentacja

Treść

Karty

KATEDRA FILOZOFII UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO W KRAKOWIE

ORAZ

KRAKOWSKA SZKOŁA BIZNESU

ZAPRASZAJĄ NA:

SEMINARIUM NAUKOWE POŚWIĘCONE SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU

 

 

28 kwietnia, dr Marcin Gorazda, wygłosi referat: „Moralność podatkowa”

 

Marcin Gorazda, dr filozofii i prawnik. Prowadzi badania w zakresie filozofii ekonomii w ramach Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Autor Filozofii ekonomii (2013). Wykonuje zawód adwokata, specjalizując się w zakresie prawa podatkowego, z którego prowadzi wykłady dla aplikantów adwokackich Izby Adwokackiej w Krakowie. Prowadzi też badania w zakresie teorii prawa przy Katedrze Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członek Polskiej Sieci Filozofii Ekonomii.

 

Seminarium odbędzie się w godz. 11.00-13.00 w Katedrze Filozofii, pok. 44a, piętro IV, ul. Rakowicka 16, Kraków.
Zapraszamy również studentów zainteresowanych problematyką CSR.


Z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu III edycji Konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych.

Nagroda im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych to wyróżnienie rangi ogólnopolskiej. Konkurs jest promocją badań, publikacji humanistycznych i samej humanistyki. Jest to jedyna tego rodzaju nagroda w Polsce. Uniwersytet Łódzki, gdzie narodziła się idea Nagrody, zawsze konsekwentnie wspierał humanistykę i doceniał jej znaczenie we współczesnym świecie.

 

Do konkursu może zostać zgłoszona praca spełniająca łącznie następujące wymagania:

  • została opublikowana w języku polskim lub języku podstawowym dla danej dziedziny przez wydawnictwo działające na rynku krajowym;
  • została opublikowana w 2016 roku i jest to jej pierwsze wydanie;
  • jest pracą z zakresu nauk humanistycznych.

 

Nie można zgłosić do konkursu pracy, której autorem lub współautorem jest członek Kapituły, jej Sekretarz bądź członek rodziny lub osoba bliska tych osób.

 

Więcej informacjiSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym pt. „Natura a człowiek" w ramach XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie.

Nagrody przyznawane będą w kategoriach: młodzież ze szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i dorośli.

 

PRACE NALEŻY SKŁADAĆ DO 28.04.2017 R.

REGULAMIN I FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE

Prace na Konkurs można przesłać listownie na adres:
Ośrodek Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych
ul. Jęczmienna 9
31-268 Kraków
lub złożyć osobiście w siedzibie Ośrodka, bądź w Kancelarii Uczelni przy ul. Podchorążych 2 w Krakowie.Konkurs na uniwersyteckie ekoinnowacje to konkurs na najlepszy projekt przedstawiający innowacyjne, proekologiczne rozwiązanie możliwe do wdrożenia na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.


Główną ideą projektu jest popularyzacja dbałości o środowisko naturalne, skłonienie do refleksji oraz zainteresowanie tematyką ekologii społeczności Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.


Konkurs w kategorii Ekoinnowacje
studentów składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie zadaniem uczestników będzie dostarczenie projektu w formie pisemnej wg. wskazanego wzoru w terminie do 17.05.2017 r., drogą mailową na adres: knzj.uek@gmail.com. Następnie w dniu 26.05.2017 r. odbędzie się spotkanie finałowe, podczas którego wszystkie zespoły zaprezentują swoje pomysły (forma prezentacji dowolna). Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy studenci naszej Uczelni, dobrani w zespoły 3 - 5-osobowe. Najlepszy projekt wybierze profesjonalne Jury, w którego skład wejdą eksperci z dziedziny ekologii oraz innowacji. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody.


W ramach konkursu zostaną również zorganizowane ciekawe wykłady związane tematycznie z zadaniem konkursowym. Udział w nich będzie mógł wziąć każdy, natomiast dla zgłoszonych zespołów wykłady będą obowiązkowe. Szczegóły dotyczące wykładów zostaną podane w późniejszym terminie, natomiast już teraz serdecznie na nie zapraszamy.


Z pewnością zyskacie podczas nich masę inspiracji oraz cenną wiedzę, przydatną w trakcie tworzenia Waszego wyjątkowego projektu. Kto zna UEK lepiej niż jego studenci? Dlatego, jeżeli masz pomysł na całkiem nowe proekologiczne rozwiązanie lub zauważasz coś, co można udoskonalić tak, aby nasza Uczelnia była jak najbardziej przyjazna środowisku, weź sprawy w swoje ręce, wykaż się inicjatywą! Zgłoś się do naszego konkursu i przedstaw nam swój projekt. Może to właśnie on zostanie wcielony w życie?


Na zgłoszenia zespołów czekamy do dnia 30.04.2017 r.


Więcej informacji na stronie: https://sites.google.com/view/ekoinnowacje/strona-główna


Radiowa Czwórka zaprasza do wzięcia udziału w  plebiscycie "NIEPRZECIĘTNI 2017". Osoby między 18 a 35 rokiem życia, o niecodziennych zainteresowaniach, o wyjątkowych zdolnościach czy pracujące na rzecz innych mają szansę otrzymać tegoroczny tytuł, statuetkę oraz Macbook Air. Wystarczy zgłosić siebie, bądź znajomego do 30 kwietnia.

 

Plebiscyt "NIEPRZECIĘTNI 2017" to akcja adresowana do osób między 18 a 35 rokiem życia. Jej celem jest zaprezentowanie ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą wyjątkowe rzeczy. Do 30 kwietnia na adres: nieprzecietni@polskieradio.pl Słuchacze mogą zgłaszać swoich kandydatów spośród rodziny, znajomych czy współpracowników. Sami zainteresowani mają również możliwość zgłoszenia się do plebiscytu.

 


W ostatnim czasie Czwórka gościła na antenie celebrytów, artystów, sportowców, którzy wchodzą w skład tegorocznego jury plebiscytu. W najbliższym tygodniu kolejna dwójka opowie czym jest dla nich nieprzeciętność oraz zachęci do wzięcia udziału w akcji. W czwartek 20 kwietnia o godz. 09.05 w audycji Mateusza Tomaszuka i Janka Kruczkowskiego "Absolutnie niepoważni" pojawi się  Roma Gąsiorowska - aktorka filmowa i teatralna, a także projektantka mody, nagrodzona Różą Gali za debiut w świecie mody. W "Czacie Czwórki" o godz. 15.05 21 kwietnia Katarzyna Kornet porozmawia z jednym z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych - Krzysztofem Hołowczycem. 

 

Czwórka zaprasza również do obejrzenia nowych filmów z innymi jurorami tegorocznego plebiscytu na swoim kanale na YouTube. W miniony weekend pojawił się film z Tomaszem Majewskim - podwójnym mistrzem olimpijskim w pchnięciu kulą (złoty medalista w 2008 i 2012 roku). - W sporcie zawsze ktoś musi wystawać ponad poziom i być tą osobą "nieprzeciętną" - mówił kulomiot 6 kwietnia w audycji Norberta Michalaka "Strefa sportu". Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy: https://www.youtube.com/watch?v=_oZxy0I0Azc

 

13 kwietnia w czwartkowej audycji "Pierwsze słyszę" gościł Piotr "Vienio" Więcławski  -  pionier polskiej sceny hip-hopowej, dziennikarz muzyczny i pasjonat gotowania. Pełne nagranie z audycji dostępne będzie na kanale Youtube w środę 19 kwietnia. Na czwórkowym Instagramie do udziału w plebiscycie zachęcają lalki typu Muppets z interaktywnego show w klimacie burleski "DIVY i Dziwy" Clubu Teatr Mały. Nagranie dostępne jest pod adresem:https://www.instagram.com/p/BS0auX8hbER/?hl=pl

 

Czwórka zaprasza udziału w plebiscycie. Laureat tegorocznej edycji oprócz splendoru, statuetki i uścisków dłoni czwórkowego jury, otrzyma laptopa Macbook Air. Na stronie Czwórki można znaleźć informacje o pełnym składzie jury, regulaminie plebiscytu oraz odsłuchać innych nagrań związanych z akcją: http://www.polskieradio.pl/10,Czworka.

 

Szanowni Państwo

Pragniemy Państwa zainteresować XIII Edycją Konkursu na najlepszą pracę badawczą o tematyce spółdzielczej, której termin upływa dnia 30 kwietnia 2017 r.

Konkurs jest organizowany przez Krajową Radę Spółdzielczą od 2005 roku.  Ma on na celu odbudowę pozycji spółdzielczości w społeczeństwie, promocję ruchuspółdzielczego w Polsce oraz zwiększenie zainteresowania środowisk naukowych i akademickich badaniami nad spółdzielczością. Tematyka Konkursu obejmuje zarówno zagadnienia ogólno-spółdzielcze, jak i specjalistyczne z zakresu 15 branż spółdzielczych oraz podejście od strony wielu dyscyplin naukowych, pod warunkiem, że dotyczy spółdzielczości lub spółdzielni.

 

Nagrody w ramach Konkursu przyznawane są w trzech kategoriach:
.
 za pracę badawczą, prowadzoną w ramach projektów badawczych, programów naukowych itp.,
. za pracę doktorską lub habilitacyjną,
. za pracę magisterską, licencjacką, inżynierską lub dyplomową.
 
Instytucjami uprawnionymi do zgłaszania wniosków o nagrody są: uczelnie wyższe publiczne i prywatne, instytuty naukowo-badawcze, towarzystwa naukowe itp. oraz spółdzielcze związki rewizyjne.

 

Wniosek o nagrodę powinien składać się z:
* zgłoszenia wraz z uzasadnieniem pracy zgłoszonej do konkursu,
* omówienia pracy (maks. 1 str.),
* informacji o autorze pracy (imię i nazwisko, adres do korespondencji, telefon kontaktowy, e-mail, instytucja),
* ewentualnych dodatkowych opinii o pracy.

Wniosek powinien być skierowany do Prezesa Krajowej Rady Spółdzielczej do 30 kwietnia 2017. Praca zgłoszona do Konkursu powinna być wykonana/zakończona w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed tą datą. Wnioski o nagrodę zostaną rozpatrzone przez ustanowioną przy Krajowej Radzie Spółdzielczej Komisję Konkursową, której Przewodniczącym będzie Przewodniczący Rady Konsultacyjno-Programowej KRS, osoby mianowane przez Prezesa Zarządu KRS.

Przyznane mogą być Nagrody I lub II stopnia, Wyróżnienia oraz Dyplomy Uznania. Kapituła może nie przyznać nagród w ogóle lub w danej kategorii. Maksymalna suma nagród w jednej edycji wynosi 20 000 PLN. Wręczenie nagród odbywa się podczas dorocznych centralnych uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości, który będzie obchodzony w tym roku w dniu 4 lipca. Na uroczystość wręczenia nagród zapraszane są wszystkie osoby, których prace zostały zgłoszone do udziału w Konkursie. Promotorzy nagrodzonych prac magisterskich i doktorskich otrzymają od organizatorów listy gratulacyjne. Krajowa Rada Spółdzielcza zobowiązuje się do promowania zwycięzców Konkursu (np. w publikacjach spółdzielczych).

Regulamin i więcej informacji na stronie Krajowej Rady Spółdzielczej.

Wyrażamy nadzieję, że zainteresujecie Państwo problematyką spółdzielczą zarówno studentów, jak i naukowców oraz wykładowców Uczelni.

dr Krzysztof Lachowski
Sekretarz Komisji Konkursowej
Krajowej Rady Spółdzielczej
22 596 45 26,
e-mail:  <mailto:klachowski@krs.com.pl> klachowski@krs.com.pl 

 

Dr Joanna Mrówka z Katedry Matematyki została nagrodzona w konkursie BZ WBK Press Photo 2017

 

I miejsce w kategorii Kultura i sztuka:http://bzwbkpressfoto.pl/17/laureaci,ks,20.html

III miejsce w kategorii Życie codzienne: http://bzwbkpressfoto.pl/17/laureaci,z,19,38.html

Gratulujemy

 

Uprzejmie  zapraszamy    na  konferencję

 

"Autonomia uczelni i środowiska akademickiego – odpowiedzialność i etos akademicki"

 

organizowaną  przez  Komisję  ds.  Komunikacji i  Odpowiedzialności    Społecznej  KRASP,  Instytut  Problemów  Współczesnej  Cywilizacji im. Marka Dietricha oraz Politechnikę Warszawską, która jest zarazem gospodarzem konferencji.

 


Udział w konferencji zapowiedział Wicepremier Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konferencja odbędzie się dnia 10 maja (środa), w godz. 1100 – 1700.
Miejsce konferencji: Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Mała Aula.

 

Więcej informacji

 

26.04.2017 roku
Dziennik Polski
prof. dr hab. Krzysztof Surówka
prof. dr hab. Marek Lisiński

"Jakość kształcenia nie może być tylko hasłem"

 

3 kwietnia 2017 roku
dr Wojciech Zysk, Katedra Handlu Zagranicznego
"W gąszczu etykiet"
http://web1.radiokrakow.pl/audycje/przed-hejnalem/w-gaszczu-etykiet/

 

23 marca 2017 roku
rp.pl
dr Bartłomiej Biga
Czas na wartości i budowę relacji zamiast pogoni za szybkim zyskiem 

 

22 marca 2017 roku
pfron.org.pl
prof. dr hab. Janina Filek
Z ZAZ na otwarty rynek pracy - szanse i zagrożenia 

 

22 marca 2017 roku
biznes.lovekrakow.pl
dr Monika Musiał-Malago
Wieliczka i Niepołomice jako alternatywa dla mieszkań na obrzeżach Krakowa 

 

20 marca 2017 roku
krakow.tvp.pl
Aktualności
Trwa Wampiriada na Uniwersytecie Ekonomicznym 

 

20 marca 2017 roku
rp.pl
prof. UEK dr hab. Jadwiga Barbeka
Polska wschodzącą gwiazdą przemysłu spotkań 

 

8 lutego 2017 roku
Prof. UEK dr hab. Mariusz Andrzejewski
Rzeczpospolita
Własnościowe dla Rodziny 500+

 

Paralax

Wydziały

Wydział Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych
Wydział Finansów i Prawa
Wydział Gospodarki i Administracji Publicznej
Wydział Towaroznawstwa
Wydział Zarządzania

Mapa

Linki

Bip