Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Top

Baner

UEK

Menu

Prezentacja

Treść

Karty

Szanowni Państwo,

 

w imieniu Komitetu Organizacyjnego zapraszamy do udziału w konferencji naukowej European Network for the Philosophy of the Social Sciences (ENPOSS) , która odbędzie się w dniach 20-22 września w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

 

Honorowymi gośćmi konferencji będą Daniel M. Hausman (University of Wisconsin-Madison), współzałożyciel i wieloletni redaktor prestiżowego czasopisma "Economics and Philosophy", Anna Alexandrova (University of Cambridge), specjalizująca się w filozofii nauk społecznych, w szczególności modelowaniu i problematyce dobrobytu oraz Bartosz Brożek (Uniwersytet Jagielloński), prowadzący badania z zakresu filozofii prawa.

 

Główna część konferencji zostanie poprzedzona sympozjum specjalnym Polskiej Sieci Filozofii Ekonomii, w którym również wezmą udział goście zagraniczni.

 

Organizatorami konferencji są European Network for the Philosophy of the Social Sciences, Katedra Filozofii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Wydział Gospodarki i Administracji Publicznej UEK, Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych oraz Polska Sieć Filozofii Ekonomii.

 

Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie www.philosophy.uek.krakow.pl/enposs-2017

 

 

Z wyrazami szacunku,

prof. Janina Filek

dr Tomasz Kwarciński

 

Rekrutacja na studia podyplomowe w KSB UEK  na rok akademicki 2017/2018 została przedłużona do 29 września 2017 r.

 

 

Wolne miejsca na kierunkach:

 

Analiza rynków finansowych i doradztwo inwestycyjne

Bankowość

Controlling i finanse przedsiębiorstw (pierwsze zajęcia 13,14 października br.)

Ekonomika i zarządzanie firmami

Europejskie studia menedżerskie typu MBA (pierwsze zajęcia 13,14 października br.)

Handel międzynarodowy (pierwsze zajęcia 6,7 października br.)

Handel i zarządzanie sprzedażą (pierwsze zajęcia 6,7 października br.)

Kadry i płace (pierwsze zajęcia 13,14 października br.)

Marketing

Psychologia w biznesie (pierwsze zajęcia 13,14 października br.)

Rachunkowość i podatki (pierwsze zajęcia 6,7 października br.)

Rachunkowość i finanse (dla początkujących) - pierwsze zajęcia 6,7  października br.

Rachunkowość i finanse (dla zaawansowanych)

Rachunkowość i sprawozdawczość wg MSR i MSSF

Szacowanie nieruchomości

Szkoła coachów w biznesie

Szkoła trenerów biznesu

Zarządzanie projektami (pierwsze zajęcia 13,14 października br.)

Zarządzanie przedsiębiorstwem-studia menedżerskie typu MBA (pierwsze zajęcia 13,14 października br.)

Zarządzanie zasobami ludzkimi ( pierwsze zajęcia 6,7 października)

Zarządzanie sferą usług medycznych

 

Zapraszamy!

http://www.ksb.biz.pl/pl-PL/catalog/studia-podyplomowe


Zapraszamy studentów UEK i uczestników studiów doktoranckich do kolejnej edycji studium pedagogicznego, którzy pragną nabyć przygotowanie pedagogiczne przydatne w wykonywaniu zawodu nauczyciela przedmiotów ekonomicznych oraz w prowadzeniu kursów i szkoleń.

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 11 października 2017

 

Wszelkie potrzebne informacje nt. Studium Pedagogicznego i zasad rekrutacji uzyskać można w sekretariacie Studium.

 

Więcej na studped.uek.krakow.pl

 


Nowy rok
akademicki zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kolejne przesłuchania do chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie! Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił. Rok akademicki 2017/2018 przyniesie ze sobą wiele ciekawych wydarzeń, takich jak koncerty, konkursy, czy warsztaty, a wy możecie stać się ich częścią; nie ma więc co zwlekać! Co roku zdobywamy nagrody na wielu konkursach, dzięki czemu, oprócz satysfakcji z śpiewania, można zdobyć również cenne punkty do stypendium.

 
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

KIEDY: 4.10 oraz 6.10.2017
O KTÓREJ: 18:30 - 20.00
GDZIE: UEK, pawilon C, pokój 01A

 

Obowiązkowe próby będą się odbywać w każdy wtorek oraz czwartek, w godzinach 18:30-20:30.

 

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Katedra Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie mają zaszczyt zaprosić do udziału w konferencji pt. Europa w globalnym świecie: uwarunkowania i perspektywy integracji transatlantyckiej.

 

Konferencja odbędzie się 26 października 2017 roku na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

 

Jest ona skierowana do szerokiego grona zainteresowanych, w tym przede wszystkim specjalistów z zakresu ekonomii międzynarodowej i przedsiębiorców działających na rynkach zagranicznych. Celem konferencji jest prezentacja aktualnej sytuacji, omówienie wyników badań i wymiana poglądów oraz dyskusja na temat stanu i perspektyw współpracy gospodarczej Unii Europejskiej z Kanadą, USA i Meksykiem. W swym założeniu konferencja ma być platformą wymiany myśli pomiędzy ekspertami z dziedziny ekonomii, pracownikami instytucji europejskich oraz praktykami biznesu. Wobec dynamicznie zmieniającej się globalnej sytuacji polityczno-gospodarczej, podjęte zagadnienia wydają się szczególnie warte uwagi i dyskusji.

 

Szczegółowy program dostępny jest na stronie konferencji: http://symposium.pl/program-transintegr .

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest natomiast rejestracja: http://symposium.pl/formularz-rejestracji-transintegr .

 

Serdeczne zapraszamy do spotkania i dyskusji.

W dniach 7-9 września 2017 r. Zakład Dziedzictwa Kulturowego i Studiów Miejskich UNESCO, kierowany przez prof. Jacka Purchlę, we współpracy z Association for Cultural Economics International (ACEI) zorganizował międzynarodową konferencję pt. „Eighth European Workshop on Applied Cultural Economics”. Była to kolejna odsłona cyklicznie odbywającego się wydarzenia naukowego pod auspicjami najważniejszej światowej organizacji skupiającej specjalistów w dziedzinie ekonomii kultury. Założeniem konferencji jest stworzenie forum do dyskusji i wymiany informacji na temat ilościowych metod badań w zakresie ekonomii kultury, zarówno w skali mikro, jak i makro. Stanowi ono szansę spotkania ekonomistów specjalizujących się w tzw. applied cultural economics – analizach ekonometrycznych i statystycznych różnych kwestii związanych z funkcjonowaniem sektora kultury, produkcją dóbr i usług kultury oraz konsumpcją kulturalną.


W ramach tegorocznej konferencji dyskutowano m.in. nad takimi tematami jak: ekonomiczne aspekty funkcjonowania i konsumpcji oraz wartościowania usług teatralnych oraz muzealnych, popyt na dobra i usługi oferowane przez sektor filmowy oraz sektor wydawniczy, rynek muzyczny, rynek pracy i uwarunkowania ekonomiczne migracji artystów, determinanty i uwarunkowania konsumpcji kulturalnej, w tym skłonność do zapłaty za i uwarunkowania finansowania usług kulturalnych, międzynarodowa wymiana dóbr i usług kultury oraz efektywność ekonomiczna instytucji kultury. W spotkaniu odbywającym się pod patronatem ACEI oraz Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wzięło udział ponad 50 osób z 16 krajów takich jak: Australia, Belgia, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Izrael, Niemcy, Polska, Rosja, Słowenia, Turcja, Węgry, Wielka Brytania oraz Włochy. Wśród nich znaleźli się światowej sławy ekonomiści, prekursorzy pewnych nurtów badań ekonomicznych dotyczących kultury tacy jak prof. Ilde Rizzo z Uniwersytetu w Katanii, w zakresie ekonomii dziedzictwa kulturowego czy prof. John O’Hagan z Trinity College w Dublinie w zakresie badań migracji i skupień artystów oraz konsumpcji kulturalnej.

 

Po stronie polskiej całościową koncepcję konferencji we współpracy z ACEI opracowała oraz przebieg wydarzenia koordynowała prof. UEK dr hab. Monika Murzyn-Kupisz.

 

Więcej informacji i zdjęcia na stronie Katedry Historii Gospodarczej i Społecznej

http://khgis.uek.krakow.pl/index.php?pid=news

  

 

Szanowni Państwo,

Województwo Małopolskie po raz drugi organizuje Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki. Odbędzie się on w dniu 6 października 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie.

Tym razem podejmujemy debatę na temat rozwoju gospodarczego w kontekście starzenia się społeczeństwa w ramach Targów Seniora, organizowanych po raz pierwszy w Małopolsce wspólnie z Polska Press Grupa i Targi w Krakowie w dniach 6-7 października 2017 r. Będzie to wyjątkowa okazja do wymiany poglądów i doświadczeń w połączeniu z możliwością zapoznania się z ofertą dedykowaną seniorom, z nowościami z wielu branż na rynku.

Szczegółowe informacje nt. wydarzenia znajdują się na stronie Targów Seniora<http://targiseniora.krakow.pl/pl/kongres-srebrnej-gospodarki.html>.

Serdecznie zapraszam Państwa do udziału zarówno w Kongresie, jak i w Targach.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Studencie! Skorzystaj z oferty parkingu Fundacji Uniwersytetu Ekonomicznego
w Krakowie - jest tanio i blisko, bo na terenie kampusu!

 

czynny codziennie w godzinach 7:00-21:00

 

Więcej informacji na: http://fundacjauek.krakow.pl/dzialalnosc/parking

mapka dojazdu:

 

 

26.04.2017 roku
Dziennik Polski
prof. dr hab. Krzysztof Surówka
prof. dr hab. Marek Lisiński

"Jakość kształcenia nie może być tylko hasłem"

 

13 kwietnia 2017 roku
dr Wojciech Zysk, Katedra Handlu Zagranicznego
"Rozmowy przed północą"
Radio Kraków

 

3 kwietnia 2017 roku
dr Wojciech Zysk, Katedra Handlu Zagranicznego
"W gąszczu etykiet"
http://web1.radiokrakow.pl/audycje/przed-hejnalem/w-gaszczu-etykiet/

 

23 marca 2017 roku
rp.pl
dr Bartłomiej Biga
Czas na wartości i budowę relacji zamiast pogoni za szybkim zyskiem 

 

22 marca 2017 roku
pfron.org.pl
prof. dr hab. Janina Filek
Z ZAZ na otwarty rynek pracy - szanse i zagrożenia 

 

22 marca 2017 roku
biznes.lovekrakow.pl
dr Monika Musiał-Malago
Wieliczka i Niepołomice jako alternatywa dla mieszkań na obrzeżach Krakowa 

 

20 marca 2017 roku
krakow.tvp.pl
Aktualności
Trwa Wampiriada na Uniwersytecie Ekonomicznym 

 

20 marca 2017 roku
rp.pl
prof. UEK dr hab. Jadwiga Barbeka
Polska wschodzącą gwiazdą przemysłu spotkań 

 

Paralax

Wydziały

Wydział Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych
Wydział Finansów i Prawa
Wydział Gospodarki i Administracji Publicznej
Wydział Towaroznawstwa i Zarządzania Produktem
Wydział Zarządzania

Mapa

Linki

Bip