Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Menu

Debata Rektorska - "Nierównowaga finansów publicznych"
data publikacji: 22/03/2010, autor: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

W czwartek, 18 marca 2010 gościliśmy na naszej Uczelni Pana Krzysztofa Pietraszkiewicza - Prezesa Związku Banków Polskich. Związek Banków Polskich oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zainicjowały w ten sposób porozumienie o współpracy, przewidujące poszerzanie wiedzy w obszarze zarządzania ryzykiem z wykorzystaniem informacji gospodarczych oraz elektronicznych systemów płatności i rozliczeń bezgotówkowych.

W ramach porozumienia podpisanego przez Biuro Informacji Kredytowej, InfoMonitor - Biuro Informacji Gospodarczej, Krajową Izbę Rozliczeniową, Związek Banków Polskich we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie uzgodniono zasadność włączenia tych zagadnień w programy nauczania na podyplomowych studiach  prowadzonych na UEK.

W tym samym dniu Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. Roman Niestrój oraz Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy zaprosili uczelnianą społeczność na Debatę Rektorską pt. "Nierównowaga finansów publicznych - czy zadłużanie się jest zagrożeniem, czy tylko mitem nadchodzącej dekady?" 

W debacie udział wzieli:
- Prof. Stanisław Owsiak - kierownik Katedry Finansów UEK,
- dr Anna Moździerz - laureatka XV edycji Nagrody Banku Handlowego w Warszawie,
  adiunkt w Zakładzie Polityki Finansowej Katedry Finansów UEK,
- Pan Krzysztof Pietraszkiewicz - prezes Związku Banków Polskich

Moderatorem debaty był prof. Roman Niestrój - Rektor UEK. Podczas debaty nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Czas na młodych".

Szczegóły na stronie: http://www.kronenberg.org.pl/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Linki